משרדנו נותן שירות ראשון במעלה, בתחום ענייני המשפחה.

דיני המשפחה במדינת ישראל, הינם דינים יחודיים ומורכבים ביחס למדינות אחרות בעולם.

ברוב מדינות העולם ישנה מערכת דינים אחת, החלה על כלל האזרחים.

לעומת זאת, במדינת ישראל ישנן שתי מערכות דינים שונות.

הדין האישי – החל על בני זוג יהודים, מוסלמים, דרוזים, וחלק מהעדות הנוצריות. כל אחד לפי דתו.

הדין הכללי – החל בתחומים מסויימים על כל האזרחים וכולל גם נישואין של בני זוג מדתות שונות וקשר זוגי שלא עוגן בנישואין רישמיים.

מעבר לכך שיש שתי מערכות דינים, ישנן מספר ערכאות שיפוט:

בית המשפט לענייני משפחה – בית המשפט מוסמך לדון בכל תחום דיני המשפחה, למעט בענייני נישואין וגירושין השייכים בלעדית לבית הדין הדתי הרלוונטי. אולם, כאשר מדובר בבני זוג מדתות שונות או דתות שאינן מוכרות בחוק – סמכות התרת הנישואין נתונה לבית המשפט לענייני משפחה.

בית הדין הדתי – במדינת ישראל ישנן בתי דין דתיים ליהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים. בתי דין אלו מוסמכים בלעדית לדון בענייני נישואין וגירושין. אולם, בענייני מזונות, משמורת, רכוש וצוואות ישנה סמכות מקבילה גם לבית המשפט וגם לבית הדין.

 

איתמר לנדאו הינו עורך דין לענייני משפחה, משרדינו מספק שירות משפטי לתושבי חיפה, קריות ובכל אזור הצפון , במקצועיות רבה ובכל הערכאות השיפוטיות הרלוונטיות: בית המשפט, בית הדין הרבני, בית הדין השרעי (לדין המוסלמי) ועוד.

משרדנו עוסק גם באכיפת תשלומי המזונות, באמצעות מערכת ההוצאה לפועל.

 

מתוך הבנה שנושא הגירושין הוא נושא מורכב וקשה מבחינה רגשית, משרדנו משתדל לתת את התמיכה המקסימאלית ללקוחות על מנת שיוכלו לעבור את התקופה הלא-פשוטה של הגירושין, עם תמיכה רגשית לאורך כל הדרך.